W 25. rocznicę polskiej akcesji do Unii Europejskiej Polacy będą zamożniejsi od Brytyjczyków — zadeklarował szef rządu, w swoim wpisie na platformie X.

„Kiedy my świętujemy 20 lat w Unii, w Wielkiej Brytanii toczy się ostra debata wywołana prognozą Banku Światowego, zgodnie z którą dochód na głowę będzie w 2025 wyższy w Polsce niż w UK. I to obiecuję: na 25 rocznicę Polacy będą zamożniejsi od Brytyjczyków. Lepiej być w Unii!” — napisał premier Donald Tusk w serwisie X.

Dziś mija 20. rocznica polskiej akcesji do Unii Europejskiej. Premier Donald Tusk ma przerwę w wystąpieniach publicznych, z uwagi na zaawansowane zapalenie płuc. Pozostaje jednak aktywny w mediach społecznościowych.

„Pamiętajmy dziś o tych, którzy odważnie i z wyobraźnią zaczęli naszą drogę do Unii. O Lechu Wałęsie i premierach Mazowieckim, Bieleckim i Suchockiej. Wielkie dzięki! Tych, którzy psuli i psują, a dzisiaj przed kamerami stroją dumne miny, nie będę wspominał. Szkoda święta” — napisał 1 maja.

Do nieobecności Donalda Tuska nawiązał w swoim wystąpieniu prezydent Andrzej Duda. — Chciałem tu dziś stanąć przed państwem z premierem Donaldem Tuskiem. Zaprosiłem pana premiera, niestety nie skorzystał z zaproszenia — powiedział podczas przemówienia z okazji 20-lecia w Unii Europejskiej.

Źródło: Business Insider

Kliknij by ocenić post
[Łącznie: 5 Średnia: 4.4]